DTY-garen voor kledingstoffen: belangrijke selectieparameters voor breikwaliteit

Een 150D/48F polyester DTY-garen kan perfect 30.000 meter lang op een rondbreimachine lopen en dan elke vier rollen beginnen te breken omdat het aantal vermengingen onder de 40 punten per meter daalde. Het garenspecificatieblad veranderde niet, de fabriek veranderde niet, maar het selectievenster wel. DTY, of getextureerd garen, is een polyesterfilamentgaren dat wordt geproduceerd door gedeeltelijk georiënteerd garen te textureren om krimp, volume en rek te introduceren. Kiezen voor DTY voor kledingstoffen betekent het kiezen van een reeks parameters die de brei-efficiëntie, kleurconsistentie, krimp en handigheid van de stof bepalen.

Denier en het aantal filamenten zijn de eerste twee selectieparameters

Voor DTY van kledingkwaliteit bepalen de denier en het aantal filamenten de lineaire dichtheid en fijnheid van het garen, en deze moeten worden afgestemd op het gewicht, de dikte en de aanraking van de stof.

Denier is het gewicht in grammen van 9.000 meter garen. Een 75D-garen weegt 8,3 g per 1.000 m, terwijl een 150D-garen 16,7 g per 1.000 m weegt. Het aantal filamenten vertelt u uit hoeveel microfilamenten die bundel bestaat; meer filamenten betekenen meestal een zachter handgevoel, maar ook hogere productiekosten en een grotere gevoeligheid voor textuuromstandigheden.

Gebruikelijke DTY-denier/filamentcombinaties voor kledingstoffen
Denier/filament Typisch gebruik Handgevoel
50D/24F Lichtgewicht blouses, voeringen Zacht, fijn
75D/36F Doorzichtig breiwerk, fijne jerseys Glad, drapeerbaar
100D/48F T-shirts, single-jersey Evenwichtig
150D/96F Sportkleding, dubbel gebreid Vol, veerkrachtig
300D/96F Bovenkleding, zware fleece Substantieel, duurzaam
Vuistregel: Kies 50–75D voor lichtgewicht tops, 100–150D voor dagelijkse gebreide kleding, en 300D of hoger alleen als het ontwerp een dikker, duurzamer oppervlak vereist.

Krimpcontractie en elasticiteit bepalen rek en volume

Krimpcontractie bepaalt hoeveel volume en elasticiteit DTY in een stof zal brengen; garens met lage krimp liggen plat, terwijl garens met hoge krimp terugveren.

Tijdens het trekken en textureren zorgt het valse-twistproces voor een gekrompen geometrie in elk filament. Krimpcontractiecijfers van 15-30% zijn normaal voor DTY van kledingkwaliteit; lagere waarden passen bij geweven stoffen, en hogere waarden passen bij single jersey en interlock. Rek bij breuk maakt deel uit van dezelfde discussie: standaard DTY rekt gewoonlijk 25-40% uit voordat het breekt, en varianten met hoge elasticiteit kunnen meer dan 45% bedragen.

15–30%

krimp samentrekking

25–40%

verlenging bij breuk

5–9%

krimp door hete lucht

Ronde versus drielobbige DTY-dwarsdoorsnede

Rond

Evenwichtige glans, gelijkmatige kleuring en een zachter, mater oppervlak. Het beste voor gekleurde garens en relaxed breiwerk.

Drielobbig

De driehoekige doorsnede zorgt voor een helderdere glans, hogere oppervlaktewrijving en beter vochttransport. Veel voorkomend in voeringen, sportkleding en fijne breisels.

Hardnekkigheid, rek en warmtekrimp stellen verwerkingslimieten

Een DTY-garen moet het verven en drogen overleven zonder overmatige vervorming; vasthoudendheid en hittekrimp zijn de parameters die dit gedrag voorspellen.

De sterkte wordt gemeten in centinewton per decitex en geeft aan hoeveel trekkracht het garen kan verdragen voordat het breekt. Bij rondbreien met hoge snelheid leidt een sterkte van minder dan 3,0 cN/dtex tot gebroken filamenten en stilstand van de machine; DTY met hoge sterkte bij 4,5 cN/dtex of meer maakt snelheden van meer dan 1.000 m/min mogelijk.

Doelbereiken voor polyester DTY van kledingkwaliteit
Eigendom Standaard kledingkwaliteit Hoogwaardige kwaliteit
Vasthoudendheid (cN/dtex) 3,5–4,2 4,5–5,5
Rek bij breuk (%) 25–35 20–30
Krimp door hete lucht bij 180°C (%) 5–9 3–5
Krimp door kokend water (%) 2–4 1,5–3
Een praktische limiet voor kleding-DTY: houd de krimp bij hete lucht bij 180°C onder de 8% als u stabiele afgewerkte afmetingen wilt na het verven en verdichten.

Kleurstofopname en kleurconsistentie zijn commerciële parameters

Kleurconsistentie is het eerste wat een koper controleert op een afgewerkt kledingstuk, en wordt bepaald door de intrinsieke kleurstofopname van de DTY, en niet alleen door de ververij.

Polyester DTY wordt meestal geverfd met dispersiekleurstoffen bij temperaturen rond de 130°C. Variaties in de kristalliniteit van het garen en de dwarsdoorsnede van het filament veranderen de kleurabsorptiesnelheid. Twee partijen 150D/48F met dezelfde sterkte kunnen nog steeds verschillende schaduwdieptes produceren als hun thermische geschiedenis verschilt. Een betrouwbare manier om dit risico te beheersen is door gebruik te maken van die van een leverancier database met kleurenkaarten , waarbij elk productnummer wordt gekoppeld aan een kleurfamilie en een productiebatch. Bij Zhejiang Hengke Textile Technology Co., Ltd. is de kleurenkaart onderverdeeld in families zoals blauw, beige, grijs, paars, roze en rood, waardoor het gemakkelijker wordt om een ​​seizoenspalet te matchen met een echt DTY-product in plaats van een generieke kleurnaam.

Blue Series Polyester DTY Yarn ZB0118 350 Blauwe serie polyester DTY-garen ZB0118 350 Dit milieuvriendelijke, hoogelastische DTY-garen heeft een specifieke batchcode die het traceren van kleurfamilies en consistente kleurafstemming tijdens het verven ondersteunt, ideaal voor productiebetrouwbaarheid. Bekijk Product →

De Hengke Blue 350 productcode ZB0118 koppelt bijvoorbeeld meerdere productiepartijen aan één kleurreferentie. Wanneer u een productnummer opgeeft in plaats van een kleurnaam, kan de fabriek de exacte DTY traceren die de goedgekeurde laboratoriumdip heeft geproduceerd.

Vermenging, afwerking en verpakkingskwaliteit bepalen de brei-efficiëntie

Vermengingspunten per meter, spinafwerkingsniveau en verpakkingswikkelkwaliteit veroorzaken meer uitvaltijd dan de meeste vezeleigenschappen.

In een 150D DTY bedraagt ​​de typische vermenging tussen 40 en 100 punten per meter. Te weinig punten zorgen ervoor dat de filamenten tijdens het breien splijten; te veel creëren krappe plekken die strepen veroorzaken. Afwerkingsniveaus van ongeveer 0,2–0,5% verminderen statische wrijving en wrijving tussen vezels en metaal. De pakketdichtheid en de tapsheidshoek bepalen of een pakket zonder ladders op een kegel van 1,5 graden kan lopen.

  • Controleer de vermenging op een naaldbord met een snelheid van 50 m/min; tel minimaal 40 punten voor kledingbreisels.
  • Meet de pakketdichtheid met een veerbelaste schaal; standaard DTY-pakketten bevatten doorgaans 900–1.100 g/l.
  • Vraag om afwikkeltests bij 800–1.200 m/min voordat u grote bestellingen plaatst.
  • Valideer staartlengte en breng staarten over; automatische wikkelaars zijn ervan afhankelijk.
Eén uur vermijdbare stilstand per draaiend frame kan de algehele efficiëntie van een bestelling van 50 ton met 1,5 tot 2% verminderen.

Hoe u een DTY-garenleverancier valideert vóór bulkbestellingen

Leveranciersselectie voor DTY is een technische audit, geen prijsonderhandeling; controleer laboratorium, capaciteit en kleurtraceerbaarheid.

Vraag schriftelijk om het volgende bewijsmateriaal: krimpcontractie- en sterktecertificaten, krimpresultaten bij kokend water voor de exacte denier, kleuropname of kleurtraceerbaarheid voor de beoogde kleur, en onderlinge gegevens voor het verpakkingsformaat dat u van plan bent te gebruiken. Een capabele leverancier zal zijn eigen testlaboratorium hebben, zoals Zhejiang Hengke Textile Technology Co., Ltd. stelt, plus een jaarlijkse capaciteit van meer dan 300.000 ton en een leveringscyclus van ongeveer 20 dagen na orderbevestiging. Dat zijn geen marketingtermen; zij bepalen of u uw eigen productieschema kunt hanteren.

50D 5,6 gram 75D 8,3 gr 100D 11,1 gram 150D 16,7 gram 300D 33,3 gram

Theoretische massa van 1.000 m DTY bij elke nominale denier

Gebruik deze relatie om de facturering en kostprijsberekening te dubbelchecken. Als er een DTY van 150D per kilogram wordt vermeld, is voor een geweven bestelling van 10.000 m ongeveer 167 kg garen nodig voordat er afval en kleurstofverlies optreedt.

Een betrouwbare DTY-leverancier moet op verzoek laboratoriumcertificaten voor krimp, vasthoudendheid, krimp en vermenging verstrekken. Als een leverancier alleen een prijs vermeldt, zoek dan een andere bron.
Polyester DTY Factory Product Range Polyester DTY fabrieksproductassortiment Een fabrieksoverzicht met meerdere DTY-garenseries met gevarieerde kleuren en kenmerken, zoals antibacteriële, kreukbestendige en gerecyclede opties, zodat kopers geschikte specificaties kunnen vergelijken en selecteren. Bekijk Product →

Voor meer informatie over het matchen van specificaties, onze gids voor het kiezen van het juiste polyester DTY-garen voor textielproducten legt uit hoe dezelfde parameters zich gedragen bij het weven, breien en afwerken.

DTY-garen voor kledingstoffen: veelgestelde vragen over selectie

De meeste DTY-selectieproblemen kunnen worden vermeden door vóór productie de denier, krimp, krimp, vermenging en kleurtraceerbaarheid te controleren.

Welke denier is het beste voor t-shirtstof?

100D/48F is een standaard uitgangspunt voor single jersey t-shirts; 75D/36F is beter voor lichtgewicht zomerkleding, en hogere filamentaantallen, zoals 96F of 144F, geven een zachter gevoel.

Waarom krimpt DTY anders dan FDY?

DTY heeft krimp en een groter volume, dus de krimp bij hete lucht is meestal hoger dan bij FDY. DTY van kledingkwaliteit zou binnen het bereik van 5-9% moeten blijven, en versies met lage krimp zijn beschikbaar tegen 3-5%.

Hoeveel verbindingspunten heb ik nodig?

Gebruik voor rondbreien DTY met minimaal 40 tot 50 vermengingspunten per meter om draadsplitsing te voorkomen. Geweven toepassingen kunnen met minder werken, maar controleer dit vóór productie op een naaldbord.

Moet ik DTY per denier of per kleurnummer kopen?

Koop met een volledige productcode inclusief denier plus kleurreferentie. Alleen een kleurnummer is dubbelzinnig; een productcode zoals ZB0118 Blue350 koppelt de tint aan een specifieke garenlijn en productiepartij.

Vraag om een ​​pre-productiemonster onder omstandigheden die overeenkomen met uw eigen verf- en afwerkingsprogramma.